Czy duży samochód jest niezbędny?

Czy duży samochód jest niezbędny?

Samochody towarzyszą nam od ponad wieku, ich forma zmieniała się w przeciągu dziesięcioleci. Dziś na drogach królują SUV-y, co jeszcze 20 lat temu było nie do pomyślenia. Oczywiście popularność tego typu aut nie zmienia faktu, że po szosach jeździ wiele typów pojazdów, w różnych wielkościach i o rozmaitych zastosowaniach. W ofercie są wozy kojarzone z eleganckimi paniami, z dużymi rodzinami czy typowo sportowe. I o ile nikogo nie dziwi, że ktoś za swój pierwszy wybór ma trzydrzwiowego hatchbacka lub niewielkiego sportowego hothatcha, to wraz z upływającym czasem zmieniają się potrzeby właściciela.

Młody człowiek bierze ślub, rodzi mu się dziecko i… potrzeby przewozowe dramatycznie się zmieniają. Przed przyjściem na świat kolejnego członka rodzina niewielki bagażnik nie stanowił najczęściej przeszkody, w razie konieczności można było przecież poprosić znajomego lub kogoś z rodziny o przewiezienie czegoś większego. Niestety, mały domownik, a wraz z nim podróże drastycznie się zmieniają. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście zmiana czterech kółek na większe i pojemniejsze, nie zawsze jednak “zgadza się kasa”. Na szczęście nie jest tak źle jak można by przypuszczać. Przeciętny samochód poruszający się po drogach mieści bowiem przynajmniej czworo pasażerów (nie mówimy tutaj o pojazdach 2+2, z tyłu mieszczą się tyko małe dzieci).

Pytanie jednak, co z bagażem?

Otóż tutaj sytuacja również nie jest tragiczna, bo możemy skorzystać z dobrodziejstw bagażników samochodowych. Niewielkim, nie przekraczającym zwykle 1000 zł zaopatrzymy się w boks, którego pojemność często przekracza pojemność przestrzeni ładunkowej jaką mamy u siebie na pokładzie. Nagle okazuje się, że wózki i różnego rodzaju pakunki śmiało możemy zabrać ze sobą, bez zbędnej selekcji na to co musi zostać, a co możemy zabrać ze sobą w podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *